Po daugiau nei 3 metų brandinimo Barolo vyndariai išleidžia 2018 metų derliaus vyną į rinką. Taurieji Pjemonto vynai iš ‘Nebbiolo’ vynuogių šiaurės Italijoje puikiai parodo, kaip kiekvieni derliaus metai lemia skirtingas skonines savybes ir skirtingą vyno stilių.
Šiemet vykusiame Lietuvos vyno čempionate pirmąsyk buvo išskirti ir natūraliojo vyno pogrupiai. Buvo labai įdomu dalyvauti kaip teisėjui ir aklai įvertinti, kiek gi „natūralumo“ yra čempionatui pateikiamuose vynuose. Tačiau prieš aptardamas čempionato įspūdžius pirma norėčiau paaiškinti, kaip aš suprantu, kas yra natūralusis vynas.
2016 metais Seimo daugumą suformavusi Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) nieko nelaukę ėmėsi savo rinkiminių pažadų pildymo – pažaboti alkoholio vartojimą Lietuvoje. Nors Lietuvos statistikos departamento duomenys rodo, kad alkoholio vartojimas Lietuvoje stabiliai krenta nuo 2012 metų, LVŽS pagalbon pasitelkė Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenis. Pagal juos, Lietuvoje vienam žmogui per metus tenka daugiausiai išgerto alkoholio pasaulyje. 2017 metų kovo 1 dieną Lietuvoje buvo drastiškai pakeltas akcizas alkoholiniams gėrimams: 112 proc. alui, nuo 92 iki 111 proc. vynui, kitiems fermentuotiems gėrimams ir tarpiniams produktams bei apie 23 proc. etilo alkoholiui.
2009-ieji įėjo į istoriją ne tik dėl ypatingai gero ir sirpaus derliaus, bet ir dėl ypač didelio bordo kainų šuolio. Anuomet būta labai daug spekuliacijų ir diskusijų apie itin aukštą vyno kokybę ir jo (ne)ilgaamžiškumą. Tad kaip tų metų derliaus vynas atrodo dabar, 2019-aisiais, praėjus dešimtmečiui?
Apgailestaujame, tačiau svetainę gali lankyti tik asmenys sulaukę 20 metų.
Ar jums yra 20 metų?
Taip
Ne
We use cookies to improve the quality of our service. You can cancel them any time. By continuing browsing, You accept Privacy Policy