Eduardą Chadwicką kalbina Arūnas Starkus
1976 m. Paryžiaus degustacija išgarsino Kalifornijos vyną. O 2004 m. Berlyno degustacija įrodė, kad pasaulinį lygį pasiekė ir Čilės vynas. Po dvidešimties metų klausomės jos organizatoriaus Eduardo Chadwicko ir degustuojame kultiniais tapusius jo vynus „Seña“ ir „Viñedo Chadwick“.
Seña
2004 m. sausio mėn. Eduardas Chadwickas suorganizavo degustaciją, kurioje 40 vyno ekspertų, žurnalistų ir someljė aklai vertino Čilės, Prancūzijos ir Italijos vynus, padarytus iš Bordo veislių. Degustaciją padėjo surengti Stevenas Spurier – Paryžiaus degustacijos 1976 m. iniciatorius.
Eduardo Chadwick
2004 m. Berlyno degustacijos rezultatai:
Tarp 40-ies degustuotojų buvo ir šie: Andrew Catchpole’as (Daily Telegraph),Richardas Enrlichas (Independent on Sunday), Wolfgangas Fassbenderis, René Gabrielis (Weinwisser), Tatiana Gagen (Le Gourmet), Erichas Grasdorfas (Tagesanzeiger), Peteris Kelleris (NZZ am Sonntag), Martinas Lambeckas (Bild am Sonntag), Martina Malle, Jürgenas Mathäsas (Wein und Markt), Dieteris Mittleris (Cash), Peteris Moseris (Falstaff), Jensas Priewe’as (Weingourmet), Stevenas Spurrier (Decanter), Hendrickas Thoma (Welt am Sonntag), Peteris Windingas (Vinbladet).
„Seña“
Nenuilstantis amerikietis Robertas Mondavi nusprendė Čilėje padaryti analogišką legendinį vyną, kaip „Opus One“ Napoje. Eduardas buvo įpusėjęs ketvirtą dešimtį, Robertas įkopęs į septintą, ir abu – savaip pilni jėgų ir idėjų. 1995 m. jie pradėjo dirbi kartu. Pasirinko Akonkagvos slėnį dėl čia vyraujančio Viduržemio jūros klimato (sausos vasaros, lietingos žiemos), vėsinančio Humbolto srovės poveikio ir nuo Andų pučiančio vėjo. Jie rado tobulą vietą: 35 km nuo pakrantės, pajūrio kalnagūbrio apsaugota nuo perdėtos vėsos, kurią neša Humbolto srovė. Šioje žemėje anksčiau niekas neaugo, tik krūmynai. Didelius akmenis teko išvežti ir iš jų suformuoti biodinaminius koridorius – kad flora ir fauna galėtų migruoti (patys to nesiekdami jie aplenkė laiką penkiolika metų, nes grynai biodinaminiu ūkiu tapo tik nuo 2005 m.). 1998 m. buvo pasodintas vynuogynas.
Iš karto kilo mintis padaryti Čilės mišinį iš ‘Carmenere‘, ‘Cabernet Sauvignon‘, ‘Malbec‘, ‘Petit Verdot‘, ‘Merlot‘ vynuogių. 10 ha plote buvo gana didelė dirvos įvairovė – nuo žvirgždo palei upę iki priemolio ir vulkaninių uolų nuolaužų ant šlaito. Vynuogyno aukštis – 200–300 m virš jūros lygio. Todėl skirtingoms veislėms buvo galima parinkti tinkamiausią dirvą. Mapuču ženklas logotipe – terroir simbolis. Tačiau, anot Eduardo Chadwicko, vyną jie mokosi daryti iki šiol.
Seña
Chadwicko vynuogynas
Chadwicko vynuogynas (Viñedo Chadwick) pasodintas Eduardo tėvo, žymiausio Čilės polo žaidėjo Don Alfonso Chadwicko treniruočių lauke Maipo slėnyje, vos 5 km nuo Andų esančiame Puento Alte (636-640 m virš jūros lygio). Upės slėnio dirvožemis labai akmeningas, jame daug kalkakmenio. Primena Bordo, tiksliau, Pesaką Leonjaną. Todėl Eduardas, 1992 m. gavęs tėvo palaiminimą, čia sodino ‘Cabernet Sauvignon‘. Šiltos dienos ir vėsios naktys, rytais nuo Andų dvelkianti vėsa ištęsia vynuogių vegetacijos laikotarpį, todėl formuojasi ir intensyvus aromatas, ir labai švelnios tekstūros taninai, o rūgštis niekur nedingsta.
Chadwick
Chadwick
Jau 9-ajame XX a. dešimtmetyje Čilėje buvo daromas geras vynas. Bet ne visi norėjo tai pripažinti. Po pirmosios, pasaulio nuomonę pakeitusios degustacijos Berlyne, 2004 m. įvyko analogiškos degustacijos kitose šalyse, kur vyną vertino Londono, Niujorko, Tokijo vyno ekspertai ir someljė – Čilės vynas visur buvo įvertintas puikiai. 2012 m. Eduardas organizavo vertikaliąsias „Seña“ vyno degustacijas: buvo aklai lyginami 5 vynmečių „Seña“ vynai su „Sassicaia“, „Ornelaia“, „Château Margaux“, „Château Lafite-Rothschild“, „Château Latour“, „Château Mouton-Rothschild“ vynais. Ir vėl jo vynas skynė pergales Londone, Ciuriche, Taipėjuje, Honkonge, Seule, Šanchajuje. „Todėl dabar reikia judėti toliau, – apibendrindamas baigia pokalbį Eduardas Chadwickas. – Tiesiog mėgaukimės Čilės didingumu. Ir jokių aklųjų degustacijų!“